Tako kot vsako leto, smo tudi letos v vrtcu Cepetavček, skupaj z enoto Polonco, praznovali Tradicionalni slovenski zajtrk. Rdeča nit tradicionalnega zajtrka je bila »zajtrk z mlekom – super dan!«. Po oddelkih so se izvajale najrazličnejše dejavnosti na temo tradicionalnega zajtrka, s poudarkom na mleku.

V oddelku Ladjice so z otroki spoznavali domače živali, med drugim tudi kravo, katera nam daje mleko, ki ga pijemo. Kravo so izdelali s pomočjo odtisovanja dlani in izdelek razstavili na oglasni deski oddelka. Otroci so Tradicionalni slovenski zajtrk z veseljem pojedli.

V oddelku Pingvinčki so se v tem tednu posvetili kravam in čebelam ter kaj nam dajejo. Izdelali so lepljenko z motivom krave, s katero bodo sodelovali na natečaju, kjer so uporabili odpadno blago in umetno usnje. Za zajtrk so pripravili tudi pogrinjke, na katere so odtiskovali satje in nalepili čebelice. Mize so okrasili s cvetjem, čebelicami in kravami, za prijetno vzdušje pa so poskrbele svečke in glasbena spremljava Čebelar (L. Slak).

V oddelku Žogice so se ob fotografijah pogovarjali o Tradicionalnem slovenskem zajtrku, ki so ga praznovali tako kot vsako leto. Iz papirnate embalaže so izdelali krave in čebelice, ki so med zajtrkom krasile mize. Ogledali so si posnetke krav in se na modelu krave tudi sami preizkusili v molžnji.

V oddelku Balončki so s pripravo na TSZ pričeli že v ponedeljek. Preko pogovora in ilustracij so spoznali značilnosti mleka, čebelic in jabolka. Spoznali in naučili so se bibarijo Tukaj je panj. Za petkov slovenski tradicionalni zajtrk so izdelali čebelice iz kartona in odtisnili jesenske liste različnih barv in oblik.

V oddelku Valovi so si ogledali video o kmetiji, kravah in pridobivanju mleka (Firbcologi), risali so kravo na kmetiji, izdelali čebele iz odpadnega materiala, plesali v parih na skladbo Lojzeta Slaka Čebelar in seveda jedli ob dekoraciji na mizi s kravico in svečkami.

S sodelovanjem strokovnih delavk prispevek pripravila Nina Kozlevčar